• Kasım 10, 2019 Demleme Yöntemleri

  American press veya en yaygın olarak bilinen adı ile french press nasıl kullanılır? Neredeyse birbirinin aynısı olan bu iki aparat, filtre kahve demlemenin bir yöntemidir. French press (american press) için özel olarak kalın öğütülmüş en taze kahve çekirdeği. KahveCekirdekleri.com’da, french press demleme yöntemine uygun şekilde öğütülmüş olarak kahvenizi temin edebilirsiniz.

  French Press Kahve Yapımı
 • Kasım 04, 2019 Kahve Çeşitleri

  Kolombiya kahvesi, Brezilya kahvesi, Jamaika kahvesi… Genellikle bulunduğu ülkenin adıyla anılan kahve çeşitleri, dünyada tropikal iklim kuşağı ve yüksek rakımda yetiştirilmektedir. Kahve çeşitleri Arabica, robusta ve liberica kahve türleri altında yetiştirilir. 

  Kahve Çeşitleri
 • Ekim 31, 2019

  Bir önceki yazımızda soğuk kahve yapımının detaylarını paylaşmıştık. Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz: Soğuk Kahve Yapımı

  Bu sayfada ise evde soğuk kahve yapımını en pratik hale getiren kahve kesesi ve kullanımı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. 

  Evde Soğuk Kahve Yapımı
 • Ekim 30, 2019 Demleme Yöntemleri

  Cold brew yani soğuk kahve, sıcak demlemelere göre kahve çekirdeklerinin içinde barındırdığı lezzet tonlarını ve asiditeyi en belirgin şekilde databileceğiniz kahve demleme yöntemidir. Bunun sebebi ise kahve

  Cold Brew, Soğuk Demleme
 • Ekim 22, 2019 Demleme Yöntemleri

   

  Filtre kahve aslında çok da yeni olmayan, yıllardan beri kahve sevenlere en pratik şekilde kahve hazırlamaya yarayan bir demleme yöntemidir. Adı üstünde filtre ile hazırlanan bu kahve demleme yöntemine farklı aparatların isimleri ile de hitap edilmektedir.